MVR Mechaniczna rekompresja pary do mleka, glukozy, kwasu organicznego

Podstawowe informacje
Miejsce pochodzenia: CHINY
Nazwa handlowa: CNASEC
typu: MVR Mechaniczna rekompresja pary Nazwa: Sprzęt do koncentracji
odparowanie i stężenie: na mleko, glukozę, kwas organiczny Funkcja: Oszczędność energii
High Light:

concentrator equipment

,

falling film evaporator

MVR Mechaniczna rekompresja pary do mleka, glukozy, kwasu organicznego

Mechaniczna rekompresja pary

MVR to skrót od Mechanical Vapor Recompression. Wykorzystanie sprężarki do ponownego skompresowania drugiej pary (niskiej temperatury i niskiego ciśnienia), która jest odparowywana z ciekłego materiału, w celu podniesienia jej temperatury i ciśnienia, tak aby ponownie wykorzystać ją jako źródło ogrzewania do ponownego odparowania ciekłego materiału. Podczas odparowywania normalnego parownika wielozadaniowego, druga para jednego efektu nie mogła być użyta jako źródło ogrzewania własnego efektu, może być wykorzystana tylko dla innego efektu. Jeśli chcesz użyć dla własnego efektu, musi dostarczyć dodatkową energię do zwiększenia jego temperatury (ciśnienia), a pompa parowa może tylko skompresować część drugiej pary, podczas gdy parownik MVR może skompresować całą drugą parę wewnątrz parownika.

Proces odparowywania MVR jest niskotemperaturową parą sprężaną przez sprężarkę, wzrost temperatury i ciśnienia, wzrost entalpii, a następnie wchodzi do wymiennika ciepła, aby w pełni wykorzystać utajone ciepło pary. Poza uruchomionym napędem całe parowanie nie wymaga pary. Parownik MVR firmy Chengdong Medicine Machine przyjmuje cyfrową inteligentną automatyczną produkcję sterowania, system automatycznego sterowania wykorzystuje wysoką niezawodność niemieckiego sprzętu Siemens. Zastosuj wysokowydajny i wysokiej jakości kompresor, aby poprawić efektywność ogrzewania, jest jednocześnie energooszczędny, a wydajność produkcji wykracza poza tradycyjne urządzenia do koncentracji.

Może być szeroko stosowany do mleka, glukozy, kwasu organicznego, VC, ksylozy, farmaceutyków, roślin, przemysłu chemicznego, ochrony środowiska, recyklingu odpadów, produkcji papieru, przemysłu produkcji soli, takich jak parowanie i stężenie, krystalizacja z odparowania, niska temperatura procesu odparowywania itp.

MVR ma więcej zalet, takich jak oszczędność energii, wysoka sprawność cieplna, niskie zużycie energii, brak zanieczyszczeń, stabilna praca sprzętu, prosta obsługa, wysoka automatyzacja i kompaktowe wyposażenie, obejmuje niewielką powierzchnię i oszczędza układ chłodzenia. Dotyczy to w szczególności fabryki, która chce rozszerzyć dostawy pary i wody, ale przestrzeń jest niewystarczająca i potrzebuje wody lodowej i wody kondensacyjnej do parowania w niskiej temperaturze, może zaoszczędzić inwestycje i uzyskać dobry efekt oszczędności energii. Jest to kluczowe zalecenie krajowych projektów naukowych i technologicznych.

Szczegóły kontaktu
DU